Wij zoeken een BETROKKEN

Docent Aardrijkskunde

Ubbo Emmius - Sportparklaan

0,2 fte

Reageren voor 16 juli

Solliciteer nu
Docent Aardrijkskunde

Zet jij aardrijkskunde op de kaart?

Maak jij straks het verschil in de ontwikkeling van onze leerlingen?

Sportparklaan
Per 1 augustus 2024
0,16-0,28 fte Regulier

Ubbo Emmius

Ubbo Emmius is een brede scholengemeenschap met zes vestigingen in de gemeente Stadskanaal. Wij zijn een bijzondere school voor voortgezet onderwijs waar elke leerling welkom is.
De school biedt gymnasium, atheneum, havo, vmbo en praktijkonderwijs. Op Ubbo Emmius werken we samen aan goed onderwijs en brede vorming. Maar we zien de school ook als een oefenplaats voor de samenleving waar je leert over en oefent in  democratische waarden en normen. Bij Ubbo staan de drie begrippen in het lesgeven en omgaan met de leerlingen en elkaar centraal. Die begrippen zijn: competentie (vertrouwen dat we kunnen leren), autonomie (de mogelijkheid om je eigen leerproces kunnen beïnvloeden en sturen) en relatie (je bent welkom en geaccepteerd) centraal. Spreekt dit jou aan? Dan is een baan bij Ubbo Emmius scholengemeenschap iets voor jou!
Ubbo Emmius vormt samen met het Dollard College Scholengroep Trivium.

Jouw baan

Als docent Aardrijkskunde geef je op een aansprekende manier les aan leerlingen in leerjaar 3 en 4 van de bovenbouw vmbo BB en KB binnen het profiel Zorg & Welzijn. Ook denk je mee over de ontwikkeling van jouw vak en aan het onderwijs van de school. Je vindt het leuk om leerlingen te stimuleren om zelfstandig te (leren) leren zodat ze zich verder kunnen ontwikkelen, ook op het persoonlijk vlak. Jij brengt het beste in de leerlingen naar boven!
Ubbo Emmius Sportparklaan is een actieve school. In jouw functie begeleid je op school en daarbuiten leerlingen tijdens diverse projecten en stages en neem je deel aan verschillende schoolevenementen en voorlichtingsactiviteiten.

Vestiging Sportparklaan

Leerlingen helpen hun talenten te ontdekken en te ontwikkelen, daar streven we samen naar aan de Sportparklaan. Als team creëren we een ondersteunende en veilige omgeving voor ongeveer 250 vmbo bb- en kb-leerlingen in hun 3e en 4e jaar. Hier kiezen zij een richting die aansluit bij hun persoonlijke talenten. Sportparklaan is een relatief nieuwe vestiging waarin Ubbo Emmius samenwerkt met Noorderpoort, voor een optimale afstemming tussen het vmbo en mbo.

De vestiging biedt volop ruimte voor leren in de praktijk; zo is er zelfs een heel huis gebouwd in de school, waar leerlingen aan werken. Ook zijn er volop auto’s beschikbaar om aan te sleutelen en hebben we praktijklokalen voor zorg & welzijn. Als docent bevorder je groei en positieve interacties tussen leerlingen en collega's. Samen bouwen we aan een onvergetelijke schooltijd, waarin eigen initiatief en actieve betrokkenheid van de leerlingen centraal staan!

Typisch Trivium

Bij Scholengroep Trivium werken ongeveer 700 medewerkers, die zich inzetten voor goed onderwijs aan circa 5000 VO-leerlingen. Trivium is van de scholen én is er voor de scholen: Dollard College en Ubbo Emmius. Zij trekken samen op vanuit hun gedeelde visie: 'leerlingen ondersteunen in hun ontwikkeling'.  Onze docenten spelen daar uiteraard de cruciale rol in. Draag jij daar straks ook aan bij?

Onze regio Oost Groningen biedt vele kansen om in het leven van onze leerlingen hét verschil te maken. De meerwaarde van jou als docent is groot. Door goed onderwijs en de juiste begeleiding  help je leerlingen hun kansen en daarmee die van hun omgeving te vermenigvuldigen. Trivium neemt de verantwoordelijkheid om een actieve bijdrage te leveren aan de leefbaarheid in de regio. Dit doen we door te streven naar thuisnabij onderwijs van hoge kwaliteit voor iedere leerling. Van praktijkonderwijs tot technasium en tweetalig gymnasium. We werken intensief samen met partners zoals gemeenten, het lokale bedrijfsleven en welzijnsorganisaties.

Wat bieden wij jou?

 • Een prettige werkomgeving met enthousiaste collega's.
 • Een werkgever met veel vestigingen en diverse onderwijsconcepten. Dit biedt veel mogelijkheden voor je loopbaanontwikkeling.
 • Het betreft een LB-functie volgens de CAO- VO.
 • Begeleiding voor (startende) docenten door vak- en docentcoaches.
 • Ruimte om jezelf professioneel verder te ontwikkelen.
 • Budget voor levensfasebewust personeelsbeleid.
 • Goede arbeidsvoorwaarden, waaronder:
  - Een vakantie-uitkering van 8%.
  - Een aantrekkelijke eindejaarsuitkering.
  - Tegemoetkoming in de eventuele reiskosten.

We vragen van jou

 • Betrokkenheid bij de leerlingen en de school.
 • Goede sociale, communicatieve, pedagogische, didactische en organisatorische vaardigheden.
 • Minimaal een tweedegraads bevoegdheid Aardrijkskunde.
 • De ambitie om jezelf professioneel en persoonlijk te blijven ontwikkelen.
 • Brede en flexibele inzetbaarheid.
 • Een geldige 'Verklaring Omtrent het Gedrag'.

Vragen?

Wil je meer informatie over de functie? Stuur een bericht naar aboels@ubboemmius.nl en geef je telefoonnummer door als je gebeld wilt worden. Meer informatie over Ubbo Emmius vind je op www.ubboemmius.nl.

Nieuwsgierig geworden?

Word je enthousiast en denk je dat jij de geschikte kandidaat bent? Klik dan op de knop ‘solliciteer nu’ om naar het sollicitatieformulier te gaan. Graag ontvangen wij jouw reactie zo spoedig mogelijk, maar uiterlijk 14 juni 2024. We laten je dan snel weten of we je uitnodigen voor een persoonlijke kennismaking.

Het sollicitatieproces

Hebben we je interesse gewekt? Hieronder lees je wat je daarna van ons kunt verwachten. Heb je nog vragen? Stel ze aan de contactpersoon van de vacature.

1

Solliciteren

Wil je solliciteren, dan kan dat via onze website. We vragen je het sollicitatieformulier in te vullen en je CV en eventuele motivatiebrief te uploaden. Je ontvangt daarna een automatische ontvangstbevestiging. Na de sluitingsdatum van de vacature ontvang je, meestal binnen een tot maximaal twee weken, een reactie per e-mail op jouw sollicitatie.

Solliciteer nu
2

Beoordeling

Wij bekijken je gegevens en bepalen of je binnen het profiel past van de vacature waarop je solliciteert. Als je een open sollicitatie stuurt, kijken we of er op dat moment een geschikte vacature is. Zo niet, dan bewaren we je gegevens. Alle brieven worden zorgvuldig gelezen en beoordeeld door de selectiecommissie. Ben je niet geselecteerd? Dan laten we je dat per mail weten.

3

Gesprekken

Bij een positieve beoordeling nodigen we je uit voor een gesprek. Meestal met de leidinggevende van het team waar de vacature is ontstaan en met een collega. Het aantal gesprekken en de inhoud ervan kan per vacature verschillen. Bij sommige vacatures maken we gebruik van een assessment. Na het gesprek informeert de vacaturehouder je telefonisch over het wel of niet vervolgen van de procedure. Bij afwijzing geven we ook de reden hiervoor aan.

4

Aanname

Het laatste gesprek is een arbeidsvoorwaardengesprek. Als alle stappen naar tevredenheid zijn verlopen, dan verwelkomen wij je graag als nieuwe collega. Je ontvangt een aanstellingsbrief en we vragen je enkele formulieren in te vullen om de formele procedure af te sluiten. Eén daarvan is een geldige Verklaring Omtrent het Gedrag (VOG); die is verplicht omdat Trivium een onderwijsstichting is.